Zatwierdzanie nadgodzin

Lista obecności - akceptowanie czasu przepracowanego ponad dzienny zaplanowany wymiar godzin, nadgodziny

Zaktualizowano ponad tydzień temu

W tym artykule wytłumaczę Ci, jak zatwierdzić nadprogramowy czas pracy pracownika. Pokażę Ci, jak możesz to zrobić w łatwy sposób zarówno z poziomu zakładki Ewidencja czasu pracy, jak i Listy obecności.


Zatwierdzanie nadgodzin z poziomu zakładki Lista obecności

Pracownik przyszedł do pracy wcześniej, niż miał zaplanowaną zmianę i chcemy wyjątkowo zaakceptować wczesne przyjście jako dodatkowe godziny pracy, tak by prawidłowo trafiły do rozliczenia.

Aby zatwierdzić nadgodziny, przejdź do sekcji Lista obecności i kliknij danego pracownia pracownika, a następnie Zatwierdź nadgodziny.

W wyniku zatwierdzenia pasek wczesnego wejścia zmieni kolor na jasnozielony.

Po zatwierdzeniu nadgodzin w sekcji rozliczeniowej tj. Ewidencja czasu pracy Przy godzinie, która została zaakceptowana pojawi się ikonka zegara zwracająca komunikat: Pracownik ma zatwierdzony czas pracy w nadgodzinach.

Uwaga: W taki sam sposób możesz zatwierdzić późniejsze wyjście z pracy lub obecność niezaplanowaną.


Zatwierdzanie nadgodzin z poziomu zakładki

Ewidencja czasu pracy

Aby zatwierdzić nadgodziny, przejdź do sekcji Ewidencja czasu pracy, wyszukaj danego pracownika za pomocą lupki, a następnie kliknij wiersz odpowiadający temu pracownikowi, aby przejść do widoku szczegółowego lub kliknij Pokaż szczegóły.

Kliknij Opcje >> Zatwierdź nadgodziny, a następnie kliknij aktywne pole odpowiadające odpowiednio wczesnemu przyjściu/późniejszemu wyjściu.

Przy godzinie, która została zaakceptowana pojawi się ikonka zegara zwracająca komunikat: Pracownik ma zatwierdzony czas pracy w nadgodzinach.

Uwaga: W taki sam sposób możesz zatwierdzić późniejsze wyjście z pracy lub obecność niezaplanowaną.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?